• Halkalı İstasyon Mah. Söğütlü Sk. No:48B/3 Küçükçekmece / İSTANBUL

MCC Panoları

MCC Pano Nedir?
MCC Motion Control Chart açılımıdır. Türkçe anlamı hareket kontrol sistemleri programlama tekniğidir.

Motorların, pompaların, fanların otomatik veya manuel olarak, uzaktan veya yakından kontrolünü sağlayan panolarıdır.

Tesislerde çoklu motor sürülmelerinde kullanılan pano tipidir. Bina Otomasyonu sistemlerinde DDC panolar ile kontrol edilerek hem manuel hem otomatik olarak motorları sürebilecek sistemlerde üretilir.

Bir veya birden fazla metal kabin içerisine montajı yapılır. Genellikle 3 Faz AC ve çalışma aralığı 200V-600V aralığında olan motorları kumanda etmek için bu pano üretimleri yapılmaktadır.

Her bir motor kontrolü için temel olarak bir adet kontaktör, motor koruma şalteri, sigortalar ve motor devresi yalıtımı için yük kesici şalter kullanılmaktadır.Ana besleme üniteleri ve kumanda kısmı için gerekli ekipmanları içerir.

Ayrıca PLC, merkezi otomasyon ve SCADA sistemleri için gerekli haberleşme altyapısına sahiptir. Sahadaki motorları ve tüm elektrikli cihazların aşırı gerilim düşümü ve yükselmesine karşı otomatik olarak korur.

MCC Pano Özellikleri
Sistem içinde motorların beslenmesi ve kumanda edilmeleri MCC panoları ile yapılmaktadır. MCC panoları, ana besleme üniteleri ve kumanda için gerekli ekipmanları içerir.

Ayrıca PLC, merkezi otomasyon ve SCADA sistemleri için gerekli haberleşme altyapısına sahiptir. Sistem sahadaki motorları ve tüm elektrikli ekipmanların aşırı gerilim düşümü ve yükselmesine karşı otomatik olarak korur.

MCC Panolar Nerelerde Kullanılır?
Alışveriş merkezleri, fabrikalar, akıllı binalar, arıtma tesisleri, pompa istasyonları, ulaştırma tesisleri gibi motor kullanımının yoğun olduğu tüm alanlarda geniş kullanım olanakları bulunmaktadır.

HİZMETLERİMİZ İLE İLGİLİ KATALOĞU İNDİREBİLİRSİNİZ…
İndir