• Halkalı İstasyon Mah. Söğütlü Sk. No:48B/3 Küçükçekmece / İSTANBUL

Elektrifikasyon Uygulama

Elektrifikasyon Uygulama
MC Sistem konvansiyonel demir yolu hatları ve hafif raylı sistemler için elektrifikasyon sistemleri tesis etmektedir. Konvansiyonel Hatlar üzerinde alternatif akım, metro ve hafif raylı sistemlerde doğru akım kullanılarak demir yolu araçlarının en güvenli şekilde beslenmeleri sağlanır.

Elektrifikasyon sistemleri; trafo merkezleri, istasyon postaları, LCC (Lokal Kumanda Masası), RCC (Uzaktan Kumanda Masası) ve yol boyunca imalatı yapılan direk, iletken ve direk üstü mekanik ekipmanlardan oluşan sistemlerdir.

Trafo Merkezleri; Yüksek gerilim seviyesinde enerji temininin gerçekleştirildiği ve içerisinde kesici, ayırıcı ve dağıtım ekipmanları ile beraber bunlara ait gerekli emniyet ve kumanda tertibatını da ihtiva eden tesislerdir.

İstasyon Postaları; katener enerji hattı üzerinde yer alan düğüm noktalarıdır ve dahili olarak enerji dağıtım ve iletimi bu noktalardan koordine edilir.

LCC (Lokal Kumanda Masası); vasıtasıyla Trafo Merkezleri ve İstasyon Postalarında yer alan ekipmanların lokal olarak işletilmesi sağlanır. Ara kademe kumanda merkezleridir. Uzaktan Kumanda Merkezleri ile irtibatlı bir şekilde kumanda gerçekleştirip, sistem analiz ve raporlamalarını gerçekleştirir.

RCC (Uzaktan Kumanda Masası); demir yolu hattına veya hatlarına ait katener sisteminin emniyetli bir şekilde tek bir noktadan yönetilmesi amacıyla tesis edilen kumanda merkezidir.

Direkler; İletken ve Mekanik Ekipmanların emniyetli bir şekilde tesis edilebilmesi için ilgili teknik şartnameler uyarınca kategori ve sınıflarına uygun olarak tasarlanır ve tesisi gerçekleştirilir.

Ayrıca bütün bu sistem elemanlarının koruması için hat boyunca ve tesislerde uluslararası topraklama standartlarına uygun olarak topraklama gerçekleştirilir.

HİZMETLERİMİZ İLE İLGİLİ KATALOĞU İNDİREBİLİRSİNİZ…
İndir